A fűtésszerelőnk javaslatára a vízlágyító készüléket Gebo inox csővel kötöttük a hálózatra. Ez mindamellett hogy esztétikus, állítólag sokkal jobb minőségű mint a hagyományos flexibilis csövek. A technológia lelke a rozsdamentes, kézzel hajlítható bordázott acélcső, amit a német Gebo-Armaturen GmbH. Az 1937-ben szabadalmaztatott. Szóval nem valami most kitalált újdonság, hanem egy szakmailag megalapozott technológia. Gyorsan és szépen lehet vele dolgozni. Nálunk is elég jól mutat.
Avagy, tépem a hajam! Élmények, tapasztalatok, furcsa helyzetek a házunk építése során.
2012. március 25., vasárnap
Gebo cső
A fűtésszerelőnk javaslatára a vízlágyító készüléket Gebo inox csővel kötöttük a hálózatra. Ez mindamellett hogy esztétikus, állítólag sokkal jobb minőségű mint a hagyományos flexibilis csövek. A technológia lelke a rozsdamentes, kézzel hajlítható bordázott acélcső, amit a német Gebo-Armaturen GmbH. Az 1937-ben szabadalmaztatott. Szóval nem valami most kitalált újdonság, hanem egy szakmailag megalapozott technológia. Gyorsan és szépen lehet vele dolgozni. Nálunk is elég jól mutat.
Túlfolyó cső kivezetése
A vízteres kandalló nyitott rendszerben lett bekötve, aminek következtében a padláson el kellet helyezni egy nyitott tágulási tartályt és egy túlfolyót. A fűtésszerelő kiépítette a tartányt a padláson, mi pedig ma a túlfolyó csövét készítettük el. Kifúrtunk a padlásról és a falon kívül levezettük a 15-ös rézcsövet, amit a szigetelésbe süllyesztettünk. a csőre nem tettünk külön szigetelést, mert nem fog a víz benne állni (túlnyomás esetén egyszerűen leszalad rajta a felesleg) és így nem fagyhat szét. Azért hogy a polisztirolszigetelés se olvadjon meg, a cső körül 1-1 cm habarcsot (ragasztó) fogunk kenni, ami nem adja olyan gyorsan át a hőt a szigetelésnek. A csőnek a rögzítését addig nem véglegesítjük, amíg a fűtésszerelő nem köti össze a tartállyal.
2012. március 24., szombat
Riasztó vezeték
A héten volt kint egy riasztószerelő akitől kértünk árajánlatot. Körbejártuk a házat, átnéztük az érzékelők elhelyezésének lehetőségeit és a hozzájuk szükséges kábelezéseket. Mivel előre terveztük ezt a dolgot, már be lettek építve a riasztóvezetékek. A szerelő konstatálta hogy mindent jó helyre gondoltunk elhelyezni, csak ő még az emeletre is rakna egy kezelő egységet, mert éjszaka vagy reggel mielőtt lemegy az ember az emeltről kényelmesebb onnan kikapcsolni a riasztót. Így hát az emeleti előtér oszlopára rakhatnák egy kezelő egységet. A bibi csak az hogy nincs kikábelezve. Ezért aztán a változatosság kedvéért véstem egy kicsit, és raktam egy kábelt a az oszlopra. A festők nem fognak örülni neki hogy lehet újra glettelni, de még mindig jobb most, mint ha már festés után lennénk.
Az ajtónyílások méretre igazítása
Az emeleten a burkolást követően azt tapasztaltuk hogy az ajtónyílások a tervezett 210 cm helyett csak 208-209 cm-es magasságúak lettek. Ez az esztrik beton egyenetlenségének köszönhető mert több padlopnt és vastagabb csemperagasztót használtunk el hogy a burkolat vízben (egyenletes, vízszintes) legyen.
Alapvetően ez az 1-2 cm nem lenne gond de az ajtóink már le vannak gyártva és azok a tervezett 210 cm-es magassághoz készültek. Az ajtók berakásakor van ugyan lehetőség levágni az ajtótokból és az ajtólapból is de ezzel kapcsolatosan vannak fenntartásaim. Így aztán a nyílások feletti áthidalók megfaragása mellet döntöttem, mivel igazán súly nincs is rajtuk(csupán 1,5 sor Ytong tégla). Flexel bevágtam mindkét oldalon 1,5 cm-et és vésővel lekocogtattam a felesleget.
2012. március 20., kedd
Újra erősködtünk csempeügyileg
Ismét "nem" csalódtunk az Erős Kft.-ben. A megreklamált dekor csempét sikerült 4 nap alatt kicseréltetniük a gyártóval. Mentem is érte hamarjában. Az átvételnél tanulva az előző esetből kértem hogy nézzük át őket, és lám milyen jól tettem, mert a három világosabb és egy sötétebb árnyalatú csempémet sikerült kicserélniük három sötétebb és egy világosabb árnyalatúra. Hát erre már nem is tudok mit mondani, vissza a feladónak. Még egyszer nekifutnak, hátha harmadjára már egyformák lesznek a dekorcsempéink.
2012. március 15., csütörtök
Ez már az Erőstől is erős!
A fürdőszobai burkolatokat az Erőstől vettük, mert meglepően kedvezőek voltak az áraik, néhány dekor csempe kivételével. A kezdeti elégedettség azért hamar tovaillant, miután az egyik (mellesleg méregdrága) tételt először nem, majd utána rosszul rendelték meg. Emiatt a kis baki miatt két hónapot csúszott a kivitelezés. Miután minden csempe megjött és találtam új burkolót is, végre a héten elkezdtük a munkát. A fiúk szépen haladtak, mígnem kiderült, hogy az emeleti fürdőszobában valószínűleg kevés lesz a csempe, majd arra is rá kellett döbbennünk, hogy a dekor elemek különböző árnyalatúak egy csomagoláson belül és egymás mellett nagyon feltűnő az eltérés. Felkerestem hát az ”Erőst”, ahol természetesen a sima csempéből (Zalakerámia) nem volt készleten csak megrendelni tudnák több hetes várakozással. Számomra érthetetlen az, hogy ha Spanyolból két hét alatt megjön a megrendelésem, akkor a magyar gyártású terméket hogy nem tudják egy - két nap alatt berendelni (két kilométert kocsikáztam, és a Zalakerámia egyik lerakatában vettem egy dobozzal mindenféle várakozás nélkül). A dekor csempékre szintén várnunk kell (mellesleg azok szintén Zalakerámia termékek), ezt csak azért nem vettem meg máshol, mert darabra adják elég borsos áron és nem akartam feleslegesen plusz pénzt kidobni az ablakon (bár a két-három hetes csúszás helyett lehet, hogy nem is nagy ár). Szóval mi az Erőssel rendesen befürödtünk. Ki tudja meddig lesz az emeleti fürdőszobánk félkész állapotban.
És még egy kedves történet az Erősről. Egy hónapja beszaladtam hozzájuk érdeklődi az elfuserált megrendeléseim felől és ha már ott voltam gondoltam veszek egy csomag fugaanyagot. A raktárból kihozták és a fülénél fogva a kezembe nyomták, azzal a lendülettel leszakadt a füle, a zacskó a földre esett és kiszakadt. Kértem, hogy ugyan cseréljék már ki, hiszen valószínűleg sérült volt a füle. A főnök úr nagylelkűen küldött nekem egy szatyrot, hogy abba tegyem azt, amit össze tudok szedni, mert hiszen átvettem a terméket és az utána sérült meg.
2012. március 9., péntek
Gépészet (kaotikus kazánház)!
Hétről-hétre apránként alakul a kazánház. Eléggé összetett rendszert álmodtam meg (helyiségenkénti szabályozás, külön padló - fal - mennyezetfűtési körök, vízteres kandalló, szolár rásegítés, fal és mennyezethűtés, kútvizes WC öblítés, lágyított víz, szét választott fűtési és használati víz tároló, mozgásérzékelős meleg víz cirkuláció, stb.…) és mindezek mellet a fűtésszerelőnk sem a leggyorsabb. A „következő háznál” biztos nem őt kérem meg. Lehet hogy jól dolgozik (bár ez is csak a végén fog kiderülni), de nagyon lassan. Egy szó mint száz, lassacskán készülődik a gépészet. Már elég sok cső cikázik a falon, bekerültek a 250 és 500 literes tárolók (ezt a műveletet 4db. járólap és némi vakolat bánja) és a vízlágyító berendezés is a helyére került.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)