2011. augusztus 29., hétfő

Mennyezet fűtés-hűtés (csináld magad)

Úgy tervezzük, hogy az emeleti hálószobákban 2-2 m2 mennyezetfűtés - hűtés is lesz. Főleg a hűtés miatt van szerepe ennek, mert a falakon elhelyezett cső mennyiség valószínűleg kevés lenne a hatékony hűtéshez. Ezek a panelek, amik már szigetelést is tartalmaznak (kb +5 cm) olyan 15000Ft/m2 áron kaphatóak.  Nem is ez lenne a drága, hanem akkor már az egész mennyezetet ilyen vastag panellel kel beborítani, hogy ne legyen szintkülönbség, és a rendszerhez tartozó fűtéscső nélküli (csak gipszkarton és ráragasztott polisztirol) panel ára 6000-7000 Ft/m2, ami valljuk be irreálisan magas(sima gipszkartonlapból 45 m2 kb. 22500Ft, ebből a lemezből kb. 270000Ft). Így aztán eljött az ideje megint egy kis csináld magad akciónak.
A gipszkarton lapnak megfelelően méretre vágtuk a polisztirol lapokat. Majd a hátán papírtapétával összeragasztottuk őket.
Ezután megfordítottuk a már egybefüggő táblát és felrajzoltuk a csövek nyomvonalát.
Majd egy hőkés (forrasztópáka) segítségével kivágtuk a csövek helyét. Picivel mélyebben vágtuk, hogy a cső mindenhol rendesen beleférjen.
Jött a csőfektetés, a z íveket óvatosan hajlítva nehogy megtörjön (ott megnőne az ellenállás, gyengülne az áramlás és így romlana a hatásfok).
A helyére került csöveket flexibilis ragasztóval betapasztottuk a hornyokba.

Az egész táblát vékonyan átkentük ragasztóval és belesimítottuk a dryvit hálót.
Erre még egy vékony réteg ragasztót kentünk és ráfektettük a gipszkarton lapot. Aztán kicsit lesúlyoztuk, hogy mindenhol egyenletesen felfeküdjön. És kész is az első fűtőpanelunk.

2011. augusztus 28., vasárnap

Sokban van a fűtésszerelő is

Egy laza másfél hónapra eltűnt a fűtésszerelő, a héten végre ismét dolgozott egy kicsit, csak bár ne tette volna. Ugyanis megrendeltetett velünk a falfűtésekhez RBM regiszter osztókat és hozzá való roppantós csatlakozókat mintegy száztízezer forint értékben, és kiderült hogy nem is jó a csatlakozója a mi falfűtés csövünkhöz. Ugyanis az a fafűtéscső amit velünk vetetett a Buderus Logafix az 10.5 mm-es vastagságú a mások által egyébként forgalmazott pedig 10 mm-es Így aztán csak a Buderus-os csatlakozó jó a csőhöz (és mi a válasz amikor kérdőre vonod, hogy a múltkor biztos nem ilyen csővel dolgoztam) Úgyhogy kitaláltam hogy drága osztók helyett egyszerű T idomokkal és a Buderus-os csatlakozókkal fogjuk megoldani ezeket a kettes osztásokat, és így ráadásul kb. felébe kerül (remélem vissza tudjuk vinni a boltba a nem jó osztókat, és azt a pénzt nem bukjuk el).
Miután bekerültek az osztódobozok Józsibá a kőműves elkezdte begrúzolni a falakat, de nem volt ott sem nagy a lendület, mert csak a földszinti szobát és a fürdőt csinálta meg. Hétfőn jön újra, addig mi mindent letakarunk, leragasztunk (különösképpen a kávaszigeteléseket, mert ahhoz fogják illeszteni az ablakosok a RAL szalagot és nem kéne összekenni).



2011. augusztus 9., kedd

Dolgos hétvége


A hétvége ismét dolgosan telt el. Folytatódott a szarufák színezése az emeleten, valamint még apróbb simításokat végeztünk. Bevakoltuk a falra támaszkodó szarufáknál a kivésett tégla üregeket. Valamint a földszinti fürdőszobánál lévő beton oszlopot kívülről beszigeteltük 2x3 cm-es polisztirol lappal (az építésnél eleve beljebb helyezték el az oszlopot a fal síkjától az utólagos hőhíd elleni szigetelés érdekében).

2011. augusztus 1., hétfő

Emeleti szobák

Az emeleti válaszfalak felhúzását fejezték ma be. Az egyik ajtó feletti áthidalót kissé pontatlanul rakták be, meg kellet igazíttatnom velük, különben később problémás lehetne a beltéri ajtó berakása. Most már jól látható hogy mekkorák az emeleti szobák méretei.