2011. december 25., vasárnap

Fürdőszoba szigetelés

A földszinti fürdőszobába épített zuhanykabint terveztünk. Ennél a megoldásnál a kialakított zuhanyfülke gyakorlatilag az aljától a tetejéig ki van csempézve. Egyetlen egy probléma merülhet fel ennél, ha a víz a fugák mentén alászivárog a burkolólapnak és így ázik a fal. Ezért a burkolás előtt a fülkét folyékony fóliával (kenhető gumival) kell szigetelni. Mi a MUREXIN márka mellet döntöttük. A szigetelést több rétegben kentük fel, a sarkoknál, éleknél flexibilis szalaggal erősítettük meg. Ezzel a folyékony fóliával lekentük az emeleti fürdőszoba alját is, így védve a házat az esetleges beázástól.

2011. december 24., szombat

Kandallómánia

Téli estéken a kandalló mellet ülve, a forralt bort szürcsölve, hallgatni a tűz pattogását. Ezt nagyon tudnánk élvezni, ezért aztán természetesen a ház terveiben szerepel a megvalósítása. A tűztér egy Edilkamin Idro 30-as lett, ami egy vízteres kandalló. Egy 500 literes puffer tárolóra lesz rákötve, így a megtermelt plusz hőenergiát ott el tudjuk tárolni és később hasznosítani. A kandalló építő első körben rosszul állította szintre a tűzteret, mert úgy szerettük volna hogy keresztben alatta egy hosszú fiók készüljön.

Ezt ő elsőre nem úgy csinálta, de amikor elkezdték a nappali burkolását akkor szóltunk neki hogy jöjjön és jelölje ki a kandalló alját, ekkor újra rakták az egészet és ez már jónak tűnik.

Hidegburkolás

Az elmúlt két hétben a hidegburkolási munkálatok folytak. A kazánházzal kezdtek, ahova egy olcsóbb de erős 30x30-as greslapot választottunk. Itt a praktikum és a tartósság volt az elsődleges szempont, a lapok diagonál és  pepita rakásával úgy gondoljuk megfelelően esztétikus lesz.

A konyhába, nappaliba, étkezőbe, és az előszobába egyforma 50x50-es polírozott greslapot vettünk. Ezeken a helyeken is diagonálban rakják őket, de a konyha kivételével meg van spékelve egy kis francia motívummal (5x5-ös kis mozaikokkal a lapok sarkaiban). Mindenhol 2 mm-es fuga készül, ez nem olyan vastag, még esztétikus, ennél kissebb nem lehet a padlófűtés okozta hőtágulás miatt. Már most látszik a magas fényű lapokon a tükröződés, pedig még nincs is  felvaxolva.

Sajnos a burkolási munka nem mindenhol tökéletes, ezért aztán néhány lapot vissza kell szedetnem és újra kell rakniuk. Egyenként végigsimogattam a lapokat és az illesztéseket, és ahol érezhető a szintkülönbség ott ceruzával bejelöltem, még az előtt javítani kell mielőtt a fugázás megtörténne.

2011. december 6., kedd

Mikulás ajándék :)

Ma reggel elképesztő meglepetésben részesített a Drága Mikulás! Megkaptam a házikó kulcsát díszcsomagolásban, íme:
Nagyon-nagyon örültem ennek az ajándéknak! :) Imádom! :)

2011. december 4., vasárnap

Csaptelep design :)

A fürdőszoba egy másik meghatározó és kifejező motívumai a kiválasztott csaptelepek. Ezek is már nagyjából rendelkezésre állnak, illetve beszerzésük folyamatban. Igyekeztünk olyan csaptelepeket választani, amelyek megbízható márkák és amelyekhez pár év múlva is kaphatunk alkatrészt... talán. A földszinti fürdőszobába a Teka Ares család kerül:A zuhanyszett szintén Teka, de Stylo:







Lesz a plafonból kissé leereszkedő szögletes fejzuhanyunk is, amelyet szintén imádunk. :)

Az emeleti fürdőszobába a Mofém (illetve Teka, mivel már egy cég) Inca csaptelepeket vettünk.

És végül, de nem utolsó sorban a földszinti wc-t meghatározó a Teka Moonlite fluoreszkáló csaptelepünk, amelyhez nem lesz könnyű feladat megfelelő dekor csempét találni (majd visszük magunkkal mindenhova):

És ha már csaptelepek a konyhai csaptelepet se hagyjuk ki a sorból. Sokat törtük a fejünket ezen is, de végül a kicsit drágább, de "álommegvalósító" csaptelep mellett döntöttünk... :) Íme:



2011. december 3., szombat

Fürdőszoba design

Grespania Toledo Negro toile dekor 30x60




Ez a gyönyörűség fogja díszíteni a földszinti fürdőszobánkat. Úgy gondoltuk hogy a két mosdó között és a zuhanyzóban egy-egy csíkot rakunk a világos színű polírozott lapok közé.

Padloponozás

Ma a kazánházat öntöttük le önterülő aljzatkiegyenlítővel.
A műveleti sorrend a következő volt:
1.       A vakolás és glettelés során a földön maradt  anyagok felkaparása spakli segítségével.
2.       Seprés és porszívózás.
3.       A csövek miatt maradt kisseb - nagyobb lyukak betömése.
4.       Ceresit mélyalapozó felhordása Tedi hengerrel.
5.       Padlopón leöntése, és simítóvassal egyenletes eloszlatása.
6.       Tüskés hengerrel a keletkezett légbuborékok megszüntetése.

Mivel elég hideg van éjszaka és nincs fűtés a házban ezért gyorsan kötő aljzat kiegyenlítőt kellett alkalmazni. Fontos hogy a helység és az aljzat hőmérséklete ne legyen 5 C° alatt. Ma nap közben ugyan nem volt olyan hideg, de azért egy sziesztával (gázos fűtőtest) befűtöttünk, amit éjjelre is otthagytunk takarékon hogy véletlenül se fagyon fel a padlopón.

Holnap megnézzük, hogy hogyan sikerült a mai mű, ha jól akkor megcsináljuk a földszinti szobát is.




2011. november 20., vasárnap

Fürdőszoba bútor


A mai napon sikerült egy kisebb vagyont elköltenünk fürdőszoba bútorra is. Igyekszünk mindent még az idén a nagy áremelések előtt megvenni. Még így is kicsit drágábban vásároltunk, mint ahogy nyáron számoltuk.
Az emeleti fürdőszobába egy 120cm széles két mosdós szekrény kerül.


A földszinti fürdőszobába két (80 cm széles) mosdószekrényt vettünk, amely mellé kerül még mindkét oldalra egy-egy magasabb tárolószekrény is. Itt magafényű szürke bútor mellett döntöttünk, amelyet világos csempe fon majd körbe. Sikerült szert tennünk egy modern szép tükörre is.

Említést kell tennünk még egy igen fontos vásárlási momentumról is... Drága Férjecském megvette a gyönyörűséges mosógép(ünk)et. Szóval mosni majd már biztos tudok! :) Hát nem gyönyörűséges ez a "gyémánt kristályszerkezetű - méhsejt mintázatú dobbelső"-s A+ energiaosztályú mosó szerkezet? :)

Süllyesztett lámpák


A belső munkálatok során eljutottunk a világítás megtervezéséhez. Mielőtt befejezik a mennyezeti festést, előre ki kell vágnunk a süllyesztett lámpák helyét. Ezt már meg is csináltuk ott, ahova már megvettük az odavaló lámpát.
A konyhában középen lesz egy mélysugárzó 2x18 wattos kompakt fénycsővel, két oldalt meg állítható spotokat helyezünk el, amikben ledes izzók lesznek.



A fürdőszbában két mennyezeti süllyesztett lámpa lesz 11 wattos energiatakarékos izzóval.



Az előszobában, a nappaliban és az étkezőben is lessznek süllyesztett spot lámpák. Ezeknek a helyét is berajzoltuk, de még nem vágtuk ki, majd csak akkor, ha már megvettük őket és tudjuk a pontos méreteket.

2011. október 29., szombat

Az elmúlt pár hét képekben

Megérkeztek az ablakok.



Elkezdték a festést és az álmennyezet felrakását.


Rákötötték a kéményre a kandallót.

2011. október 11., kedd

Homlokzati szigetelés saját kezűleg

Elkezdtük a földszinti falak külső, homlokzati szigetelését. Ezt is Apóssal ketten meg tudjuk csinálni, ezzel is megspórolva munkadíjban kb. 225.000,- Ft-ot. Nem ördöngösség ám, csak az első sort kell jól vízszintbe állítani, utána meg a függőt kell folyamatosan figyelni. Az első sornál kifeszítettünk egy zsinórt, amihez tudtuk a síkot igazítani. Nekünk lehet, hogy nem megy olyan gyorsan, de azért szerintem jól haladunk (ráadásul a sajátját az ember mindig tovább simogatja).   

2011. október 8., szombat

Álmennyezet

A héten elkezdték a gipszkarton álmennyezetet szerelni. A függesztett tartószerkezet felrakásával párhuzamosan elkezdték a durva glettelést (Rigips Rimano 6-30-al) hogy a profilok már a sima felületre legyenek felfogatva. A nappaliban és az étkezőben egy-egy kis beugró sziget lesz kialakítva, ezzel kicsit megtörve a nagy felület egyhangú formáját. Miután elkészül a függesztett szerkezet 1-2 napunk lesz még, hogy a hátralevő vezetékezést befejezzük.

2011. október 5., szerda

Belső tervezés 1.0

A szerelvények elhelyezéséhez, a falfűtés-csövek felszereléséhez és nem utolsó sorban az árajánlatok kéréséhez már sok mindent meg kellett terveznünk a lakásban. Természetesen magunkhoz híven a belső helyiségek tervezése során is igyekeztünk mindenre odafigyelni, minden eshetőséget számba venni, így ez esetben sem beszélhetünk gyors folyamatokról. :)
Elsőként talán a konyhát említeném, amit már szinte azóta tervezgetünk amióta a tervrajzok elkészültek... igen több, mint egy éve. :) Nem véletlen, életünk egyik központi helyét kellett megfelelő gondossággal előkészítenünk. Íme az eredmény:
A jobb oldal nem üres ám! Oda kerül egy gyönyörűséges 70cm széles Ariston hűtő. :)

Az alsó elemek antracit szürke PET ajtó frontok lesznek, felső elemek beige üveg fronttal készülnek. A vasalatok: az alsó szekrényeknél Blum Tandembox, a felső szekrényeknél pedig Blum Aventos HF (harmónika felnyíló vasalat). A mosogató alatt volt egy extra kívánságunk is... az érintésre nyílás. :) Bekerült az elmaradhatatlan hosszú kamraszekrény is a konyhába. A "csempézés elkerülése" végett pedig - a felső szekrények színével harmonizáló - üveg burkolat lesz a falakon és a szekrények kilátszó oldalán.


Természetesen az sem mindegy milyen mosogatótálcánk lesz... addig-addig kutakodtunk míg rátaláltunk a megfelelő méretre és formára (BlancoZia XL 6 S), íme:



Hát igen, így első olvasatra sem olcsó mulatság... és még a gépekről nem is beszéltünk... Azokból is elkészült egy kis lista. Lehet, hogy arról is készül blogbejegyzés, mert úgy nézem kalandos lesz a beszerzés. :)

Esti műszak

Tegnap este a hétvégén elkészített válaszfalba konnektor és kapcsoló helyeket kellett kialakítanunk (mélyítetten, hogy az elektromos kötések is elférjenek benne, valamint a kábelcsatornát is be kellett vésni a mennyezettől), hogy ma a kőműves be tudja vakolni. Sajnos Ádi, a villanyszerelő nem tudott eljönni ezért aztán nem volt mit tenni, este „csináld magad” akció következett (mire elkészül a ház, az építőipar minden csínját-bínját kitanulom).


2011. október 4., kedd

Kész a válszfal

Vasárnap elkészítettem a konyhai válaszfal második felét. Az áthidalót Petyus és Ádi segített feladni, amíg én a pontos beállításával ténykedtem. Az elkészült fal teteje és a födém közötti 1 cm-es rést púrhabbal fogom kifújni, az majd felülről is megfogja egy kicsit. Már csak be kéne vakolni. Este még nagyjából összetakarítottunk, mert a héten kezdik a gipszkarton profilokat felszerelni és rendben akartam átadni a területet.

2011. október 1., szombat

Szabad szombat

Sokan ténykedtek ma is nálunk. Petyus megrakott félig egy konténert, Ádi  csinálta a földszinten a kábelezést, Após a szarufák közti réseket deszkázta be, én pedig a konyhánál egy válaszfalat kezdtem el csinálni. Minekután utólag dőlt el hogy Ytongból lesz, így meg kellett csiszolni a vakolatot, hogy az új falszakaszt majd egybe lehessen simítani a régivel. Minden egyes sort hiltiszalaggal a már meglévő falhoz rögzítettem, így elég stabil lesz és nem fog kidőlni, ha valaki neki támaszkodik. Ma 7 sorig jutottam a fallal, de nem is nagyon ajánlanak többet, mert a habarcs nem tart még meg nagyobb terhet elég stabilan, ezért nem árt, ha az első részlet megköt. Holnap megcsinálom a maradékot.



2011. szeptember 26., hétfő

Zuhanyfolyóka

Vasárnap korán reggelre (6.30-ra) szerveztem egy találkozót a kőművesek és a vízszerelő között. A célfeladat a zuhanyfolyóka és az esztich beton lerakása a földszinti zuhanyzóban és a kazánházban. Jól összedolgoztak és egy óra alatt kész is lett az egész, szépen be lett állítva a folyóka és egy kis lejtés is lett csinálva a betonnak.

Belső vakolás

Új kőművesekkel elkészült a belső vakolás. Érdekes módon ők képesek voltak egyenesre vakolni a falakat, sőt még az előző „mester” által elrontott falakból is kihozták a maximumot. Na persze nem mondom, hogy tökéletes lett, de az előzőnél nagyságrendekkel jobb, meg aztán adott anyagból kellet kihozni a lehető ledtöbbet.

2011. szeptember 25., vasárnap

Terasz szigetelés

A déli oldalon levő terasz feletti beugrót beszigeteltük alulról 12 cm-es homlokzati polisztirollappal, ugyanis fölötte van az egyik hálószoba és nem árt ha nem hűl alulról. Majd amikor a külső hőszigetelést csináljuk akkor kap még minimum 5 cm-t.

A kőműves sem a régi már

Az elmúlt pár hét ismét izgalmakkal és sok-sok munkával telt. Először is meg kellett válnunk a kőművesünktől mert az utóbbi időkben csak összehányta a munkát és nem figyelt a pontosságra. Az emeleten az ajtó nyílásoknál a falak botrányosra sikerültek, aztán a vakolásnál sem brillírozott az öreg, hatalmas hullámok voltak a falsíkokban, valamint a 90-es ajtó nyílásokat sikerült 88-asra bevakolnia. Egy szó mint száz, ezt már nem tudtam elfogadni, így aztán meg kellett válnunk tőle.

2011. augusztus 29., hétfő

Mennyezet fűtés-hűtés (csináld magad)

Úgy tervezzük, hogy az emeleti hálószobákban 2-2 m2 mennyezetfűtés - hűtés is lesz. Főleg a hűtés miatt van szerepe ennek, mert a falakon elhelyezett cső mennyiség valószínűleg kevés lenne a hatékony hűtéshez. Ezek a panelek, amik már szigetelést is tartalmaznak (kb +5 cm) olyan 15000Ft/m2 áron kaphatóak.  Nem is ez lenne a drága, hanem akkor már az egész mennyezetet ilyen vastag panellel kel beborítani, hogy ne legyen szintkülönbség, és a rendszerhez tartozó fűtéscső nélküli (csak gipszkarton és ráragasztott polisztirol) panel ára 6000-7000 Ft/m2, ami valljuk be irreálisan magas(sima gipszkartonlapból 45 m2 kb. 22500Ft, ebből a lemezből kb. 270000Ft). Így aztán eljött az ideje megint egy kis csináld magad akciónak.
A gipszkarton lapnak megfelelően méretre vágtuk a polisztirol lapokat. Majd a hátán papírtapétával összeragasztottuk őket.
Ezután megfordítottuk a már egybefüggő táblát és felrajzoltuk a csövek nyomvonalát.
Majd egy hőkés (forrasztópáka) segítségével kivágtuk a csövek helyét. Picivel mélyebben vágtuk, hogy a cső mindenhol rendesen beleférjen.
Jött a csőfektetés, a z íveket óvatosan hajlítva nehogy megtörjön (ott megnőne az ellenállás, gyengülne az áramlás és így romlana a hatásfok).
A helyére került csöveket flexibilis ragasztóval betapasztottuk a hornyokba.

Az egész táblát vékonyan átkentük ragasztóval és belesimítottuk a dryvit hálót.
Erre még egy vékony réteg ragasztót kentünk és ráfektettük a gipszkarton lapot. Aztán kicsit lesúlyoztuk, hogy mindenhol egyenletesen felfeküdjön. És kész is az első fűtőpanelunk.